AP Royal Oak Self Winding with Silver-toned Dial 41mm Stainless Steel Watch 15400ST.OO.1220ST.02
AP Royal Oak Selfwinding 41mm Watches. 41mm x 9.80mm stainless steel case. sapphire crystal back. screw-locked crown. glareproofed sapphire crystal. Silver-toned dial with grande tapisserie pattern. gold applied hour-markers with luminescent coating. and gold Royal Oak hands with luminescent coating . self-winding AP Calibre 3120 movement with date and large seconds. approximately 60 hours of power reserve. stainless steel bracelet. Water resistant to 50 meters.
AP Royal Oak Selfwinding with Silver-toned Dial 41mm Stainless Steel Watch 15400ST.OO.1220ST.02
| Brand | AP |
| Model number | 15400ST.OO.1220ST.02 |
| Gender | Mens |
| Series | Royal Oak |
| Case | Stainless steel case. glareproofed sapphire crystal and caseback. screw-locked crown |
| Functions | Hours. minutes. center seconds. date |
| Case width | 41mm |
| Case thickness | 9.80mm |
| Water resistance | 50m |
| Dial | Silver-toned dial with ��Grande Tapisserie�� pattern. rose gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | Stainless steel bracelet with AP folding clasp |
| Direction of automatic winding | Bidirectional |
| Number of parts | 280 |
| Power reserve | 60h |










