AP Royal Oak Chronograph Silver-toned Dial 41mm Stainless Steel Watch 26320ST.OO.1220ST.02
41mm x 10.80mm stainless steel case. screw-locked crown. glareproofed sapphire crystal. silver dial with Grande Tapisserie pattern. white gold applied hour-markers. and white gold Royal Oak hands with luminescent coating. self-winding AP Calibre 2385 movement with chronograph. date. and small seconds. approximately 40 hours of power reserve. stainless steel bracelet. Water resistant to 50 meters.
AP Royal Oak Chronograph Silver-toned Dial 41mm Stainless Steel Watch 26320ST.OO.1220ST.02
| Brand | AP |
| Model number | 26320ST.OO.1220ST.02 |
| Series | Royal Oak Chronograph |
| Case Material | Stainless steel case. glareproofed sapphire crystal. screw-locked crown |
| Case Width | 41.00 mm |
| Case Thickness | 10.80 mm |
| Water Resistance | 50 m |
| Dial | Silver-toned dial with ��Grande Tapisserie�� pattern. white gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bezel | Stainless steel |
| Bracelet | Stainless steel bracelet with AP folding clasp |
| Functions | Chronograph. hours. minutes. small seconds. date |
| Dial Markers | Index |
| Number of jewels | 37 |
| Power reserve | 40 h |
| Number of parts | 304 |
| Direction of automatic winding | Unidirectional |
| Watch Label | Swiss Made |
| Specificities | Integrated Chronograph movement/Column wheel Chronograph mechanism |










